Zdravím všechny čtenáře a fanoušky Swim Smooth. Jmenuji se Jana a jsem trenérkou Swim Smooth. V sobotu 9.3.2019 proběhla Škola plaveckých způsobů, aneb jednodenní intenzivní Swim Smooth kemp v Berouně. Tentokrát byl intenzivní kemp zaměřený na plavecký způsob prsa.

O tom, že se jednalo o intenzivní tréninky, jsme se mohli přesvědčit hned na úvod. V počtu celkem sedmi plavců pod vedením dvou trenérek jsme se dopoledne věnovali plaveckým cvičením, zaměřených na prsové nohy. Po dopoledním dvouhodinovém tréninku následoval výborný oběd v příjemné restauraci, kde jsme měli prostor si vzájemně popovídat a trošku si odpočinout od dopoledního sportování. Po obědě následovala prezentace o správné plavecké technice a také ukázky nejčastějších chyb a doporučení, jak se jim vyvarovat. Následovala video analýza každého plavce, kde měli všichni možnost zaznamenat podrobný rozbor své plavecké techniky a doporučení, na čem je potřeba zapracovat, aby se nám plavalo efektivněji a především, abychom dosáhli závodních úspěchů.

Odpolední program byl opět věnován plaveckému způsobu prsa. Tentokrát jsme se zaměřili na prsové paže a celkovou souhru a polohu ve vodě. Samozřejmě nemohly chybět ani startovní skoky a prsové obrátky. Na závěr jsme všichni plavali 100 m P na čas. Aby v tom naši stateční plavci nebyli sami, do boje s časem se přidaly i trenérky. Radost, motivace a přátelská atmosféra nás neopouštěly po celé soustředění.

Závěr jednodenní Školy plaveckých způsobů proběhl v pozitivním duchu. Někteří z nás využili i místní aquapark, kde příjemně zakončili aktivně prožitou sobotu. Líbí se Vám náš jednodenní intenzivní Swim Smooth kemp? Chcete na sobě také zamakat a vidět progres již za jeden den? Přihlaste se na další pokračování kempu, které bude tentokrát zaměřené na plavecký způsob motýlek.  Již teď se těšíme jak si dáme společně do těla! 😉