Zdravím všechny příznivce a nadšence plavání. Jmenuji se Lenka a dnes jsem si pro vás připravila krátký článek o rotaci při plaveckém způsobu znak a vyjasníme si, co že je to ten „Corpse Kick“. Tak pojďme na to!

V sobotu 16. 11. 2019 jsem byla jako trenérka na Jednodenním intenzivním plaveckém Swim Smooth kempu v Berouně a který byl tentokrát zaměřen na zlepšení techniky plaveckého způsobu ZNAK. Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o jedno velmi důležitém cvičení, které může výrazně pomoct zlepšit techniku a tím pádem i následně zaplavaný čas. Jedná se o cvičení s názvem „Corpse Kick“, které se zaměřuje na zlepšení rotace těla, která by měla být právě u znaku opravdu značná. Tělo by při tomto cvičení mělo rotovat ze strany na stranu (až 180 stupňů na každou stranu), kdy hlava zůstává jako pevný bod s pohledem (bradou) vzhůru. Ruce si spojíme za zády a stáhneme dolů k zadečku tak, aby ramena zůstávala dole a hlava a celé tělo zaujalo streamline polohu…. a začneme rotovat při současném kopání. Tady je důležité říci, že kromě výrazné rotace, je také výrazný rozsah znakového kopu, kdy v polohách na boku je střih nohou velmi široký a také výrazně přispívá k celkové rychlosti. Díky značné rotaci hlavně prodloužíte trajektorii záběru pažemi a umožníte efektivní záběr v hloubce s vysokým loktem.  A jak to tedy má znakový „Corpse Kick“ správně vypadat? Podívejte se na naši hlavní trenérku Gábinu a začněte „rotovat“ jak se patří 😉.

 

Vyzkoušejte, potrénujte a sami uvidíte zlepšení. Že Vám to nejde nebo si nejste „jisti v kramflecích“? Nevadí. Přijďte na některou z našich lekcí nebo si domluvte individuální trénink a společně to hravě zvládneme. Nevěříte? Věřte! 😉

 

S pozdravem „Swim Smooth“ zdraví trenérka Lenka