Ve Swim Smooth máme systém plavecké přípravy, máme metodiku, umíme video analýzu, lekce s nejmenšími podporujeme a zpestřujeme básničkami a máme také plavecké deníčky! Říkáte si, k čemu asi tak můžou sloužit? 😉

Dodávají našemu přístupu na komplexnosti. Deníčky máme ve dvou kategoriích, kdy rozlišujeme ty nejmenší a již starší a pokročilejší plavce. Nejmenší děti si v nich vybarvují omalovánky, které přímo souvisí s plaveckými cvičeními, a na kterých se vysvětluje technika provedení formou rytmické říkanky. Dále si v nich, už stejně jako starší plavci, zaznamenávají své jednotlivé výkony a úspěchy, v neposlední řadě mohou také využít prostor pro sledování aktualit z plaveckého sportu a mnoho dalšího.

Rozhodně ale neusínáme na vavřínech, neboť již nějakou dobu nám fungují i deníčky v elektronické podobě! Naši trenéři pravidelně a svědomitě zaznamenávají všechny nové zaplavané časy, a to jak z tréninků, tak i ze závodů. Nejen že tak má každý plavec aktuální přehled, ale jednoduše se může podívat také na výkony napříč celou skupinou a například zjistit průběžný stav „plaveckých skokanů“ v jednotlivých disciplínách. Že vám nic neříká, co je „plavecký skokan“? Nevadí, vysvětlíme. 😊 Na konci našeho školního – plaveckého roku vždy vyhlašujeme plavecké skokany pro každou výkonnostní skupinu. Hodnotí se největší posun v tréninku, u závodníků i na závodech tak, aby všichni měli stejné šance k úspěchu. Skokan roku obdrží samolepku, diplom a čepičku, podobně, jako vítěz cyklistické etapy dostává žlutý trikot. 😊 Mokrá vysvědčení a všechny diplomy z oddílových závodů, táborů, tematických kempů a dalších akcí jsou ve stejném formátu jako deníček pro jejich snadné uchování.

Deníčky jsou něco jako výkladní skříň a plánovací pomůckou – vše v jednom. Děti se díky nim aktivně účastní a plánují svůj sportovní rozvoj a v neposlední řadě mají díky nim možnost podílet se s lidmi ze svého okolí, především s rodiči a prarodiči, o své úspěchy a diskutovat s nimi stávající cíle.

Aby plavecké deníčky mohly být skutečnou výkladní skříní, musí mít v očích dětí určitý punc jedinečnosti a výjimečnosti. To je důvod, proč je Swim Smooth nechává dělat na zakázku. Líbí se vám také tak moc, jako nám? Přihlaste vašeho plavce do některého z našich kurzů a začněte společně psát nový sportovní příběh….. 😉