Ahoj všichni, jmenuji se Danča, a protože plavu i trénuji ve Swim Smooth CZ, mám tu čest pozvat Vás na plavbu, jakou jste určitě ještě nezažili! Poplujeme 20 tisíc mil pod mořem.

Tato plavba byla slavnostně zahájena na Letních oddílových závodech Swim Smooth na bazénu AXA 10.6.2019. Zkušení oddíloví matadoři se dozvěděli již s předstihem, kolik dobrodružství na ně v létě čeká. Není divu, že taková lákavá nabídka přitáhla spoustu nových tváří, a tak jsme se my všichni – členové oddílu i příměstští táborníci – dne 5.8. 2019 nalodili v Letním areálu Petynka na ponorku Nautilus společně s doktorem Aronnaxem, harpunářem Nedem Landem, převlečenou Bernadettou a samotným kapitánem ponorky Nemem.

Kapitán Nemo se stal naším hlavním vzorem. Díky němu se z nás táborníků stali lepší táborníci, kteří nemyslí jen na sebe, pomáhají jeden druhému a také těm, kteří skutečnou pomoc potřebují. Bohatství přírody užívají jen tak, aby ho společně s nimi mohli užívat i všichni ostatní, a aby jí neškodili. Ze zdánlivě bezcenných věcí umí vykouzlit skutečné cennosti. Jeden za všechny a všichni za jednoho – to bylo hlavní motto naší plavby, díky němuž jsme si užili spoustu dobrodružství, ale zároveň úspěšně dopluli až do cíle. K osvojení si těchto dovedností jsme si každé ráno během plavby vyráběli náhrdelníky, náramky přátelství atd.

Protože námořníci musejí být dobří a odolní plavci, každý den jsme absolvovali dvoufázový trénink. To znamená, že jsme plavali jednou ráno a jednou odpoledne. Jelikož námořníci jsou různě velcí a různě zdatní, je jasné, že jsme se museli rozdělit do skupin podle výkonnosti. V první skupině s doktorem Aronnaxem a s Bernadettou trénovali námořníci začátečníci. Ve druhé skupině s kapitánem Nemem a harpunářem Nedem Landem (tedy se mnouJ) pilovali ti zkušenější své plavecké dovednosti. Všichni naši námořníci byli každý trénink testováni, jestli si vylepšily své osobní rekordy a samotnou plaveckou techniku. Jedna naše námořnice Viktorka se v měření plaveckého stylu Motýlek zlepšila o celých 14 sekund během jednoho dne!

Každé odpoledne jsme se setkávali ve čtyřech námořnických skupinách – potápěči (vedení kapitánem Nemem), vědci (vedení doktorem Aronnaxem), lodníci (vedení Nedem Landem) a kuchaři (vedení převlečenou Bernadettou), s nástrahami a nebezpečím, například s velkou mocnou Krakaticí, kterou však námořníci, siláci, po dlouhém boji přemohli. Trénovali jsme rovněž fyzické námořnické dovednosti, pravda trochu adaptované na naše táborové podmínky, jako například skákání přes gumu, čímž si námořníci natrénovali přesnost kroků mezi napjatými lodními lany.

Plavba byla ukončena úspěšným kormidlováním ponorky našimi námořníky, během nepřítomnosti unaveného kapitána Nema, který jim za jejich úspěšně splněnou misi připravil DORT!

Chcete s námi vyplout na další dobrodružnou plavbu, jako byla tento rok tato s kapitánem Nemem? Přihlaste se a vyplouváme!