Ahoj,

jmenuji se Míša a jako juniorská mistryně ČR a juniorská reprezentantka ČR mám ve Swim Smooth na starost trénink dětí i dospělých. Při nich zažijeme spoustu legrace i poučných situací. Na našem blogu Vám proto budu přinášet některé zážitky, ale i tipy a rady pro lepší trénink.

Dnes mám pro Vás střípek z tréninku nejmladší dětské skupiny FUNdamental… Je pondělí, blíží se 4. hodina odpolední, sedím v tramvaji a opakuji si přípravu na dnešní trénink…

Na řadě je nácvik kraulového dýchání, jehož součástí je i kraulový kop. Při rozcvičení si zkoušíme, jak dýchání probíhá ve vodě a zároveň děti učím nová anglická slovíčka, která budeme v dnešní hodině používat. Dnešní slovíčko je „kraulové nohy – freestyle kick.“ Dětem názorně na suchu ukáži, jak vypadají kraulové nohy. A ptám se: „jak se řeknou kraulové nohy?“ Přihlásí se Kryštof a říká: „frystajlkik“ a já mam velkou radost z toho, jak mi to učení jde… Rozcvičení jsme zvládli a hurá do vody! Uděláme pár úvodních skoků do vody a rozehříváme se prvními bazény.

Před opakováním kraulového kopu se dětí ptám: „Jak se řeknou kraulové nohy?“ Děti na mě koukají s výrazem v očích – „Co po nás ta Míša chce?“. A za chvíli se mi dostávají odpovědi: „friik, kik, fik, frejk“ a další. Naštěstí jsem klidné povahy a opomenu fakt, že jsme si před 10 minutami říkali správnou verzi. Zachovám klidnou hlavu a zadám dětem další 2 bazény kraulových nohou se slovy: „Zkuste přijít na to, jak se to správně řekne. „Dám vám nápovědu. Jsou to dvě slova. První slovo začíná na písmenko F a druhé na K.“ se zadumanými výrazy děti vyrazily na svých 50m.

Po návratu jsem dětem položila stejnou otázku. Odpovědi byly velice podobné. Proto jsme dali hlavy dohromady a dopátrali jsme ke správnému freestyle kick. Zbytek hodiny probíhal hladce a já jsem domu odcházela s pocitem dobře odvedené práce.

Podobá se naše zábavná hodina tréninku Vašich dětí? Máte pocit, že se v jiných oddílech hledí jenom na naplavané kilometry a dosahuje se výkonů za každou cenu? Rádi byste dopřáli svým dětem všestranné zlepšení a pozitivní pocit z tréninku? Přiveďte je do Swim Smooth a objevte novou dimenzi plaveckého tréninku.