Léto je dávno za námi, nový školní rok v plném proudu a my již tradičně neleníme a vymýšlíme, chystáme a plánujeme další a další zlepšení, kempy a soustředění.

Rádi bychom se ale aspoň na skok vrátili právě k létu, kdy jsme se se Swim Smooth vůbec poprvé zúčastnili rodinných a sportovních festivalů. A protože nejsme žádní troškaři a rozhodně nám nechybí nadšení, užili jsme si rovnou tři takové akce!

Prvním z nich byl zážitkový festival pro rodiny s dětmi Ratolest fest, který se konal na pražské náplavce a bylo nám velkou ctí být součástí právě tohoto festivalu. Kromě toho, že nabízí více než 100 interaktivních zastávek u tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací pracující s malými i s těmi nejmenšími dětmi má díky organizátorům úžasný přesah, a to je pomoc tam, kde je to potřeba. Jsme nesmírně rádi, že i Swim Smooth mohlo přispět nákupem výtvarných potřeb, které putovaly dětem na oddělení onkologické hematologie ve Fakultní nemocnici v Motole. Díky našim skvělým oddílovým členům a jejich rodinám se vybrala krásná částka 2.400 Kč, kterou jsme pak za Swim Smooth zdvojnásobili na 4.800 Kč. Zakoupené výtvarné potřeby jsme pak předali přímo na místě organizátorům akce a věříme, že jsme tak přispěli k vytvoření úsměvům na tvářích a rozzáření dětských očiček.

Plaveckou školu a oddíl Swim Smooth jsme dále představili na Dětském dni Prahy 6, na Vypichu. V našem stánku nechybělo kromě letáčků, ukázky plaveckých pomůcek ani naše oddílové oblečení, které se moc líbilo. Děti si zařádily se stříkacími pistolemi, kterými střílely na cíl a nutno podotknout, že naše vodní „atrakce“ měla vzhledem k parnému dni nemalý úspěch a našlo se i mnoho rodičů, kteří se neváhali s nadšením zapojit. Vybarvením obrázků se pak spoustu dětí zúčastnilo slosování o Swim Smooth plavecké čepičky, které nakonec udělaly radost třem vylosovaným šťastlivcům.

Naší poslední festivalovou zastávkou byl Wannado festival, který se konal na branickém Hamru. I přes nepřízeň počasí jsme si to náramně užili, a to pak zejména na festivalovém podiu, kde jsme společně s našimi malými plavci předvedli Swim Smooth plaveckou rozcvičku. Na základě kladných ohlasů, které se nám donesly musíme říct, že měla úspěch. A to jsme rádi, neb to bylo moc prima!

Tři krásné dny, nové zkušenosti, zážitky, nespočet sportovních nadšenců, spoustu milých tváří, fajn dětí i rodičů. Takové to pro nás bylo a takový je náš oddíl, ve kterém dbáme na přátelskou, rodinou, inspirující a podporující atmosféru, kde se děti rády učí a viditelně zlepšují.

Už teď se těšíme někdy příště na viděnou!